- Rutistus -

Kansantanssiryhmä

Rutistus je finská lidová taneční skupina založena v 1988 a je jednou ze šesti skupin z "Přátel Lidových Tanců v Helsinkách" (Helsingin Kansantanssin Ystävät). Rutistus má zhruba 20 aktivních tanečníků, hlavnĕ univerzitních studentů, přestože vĕk tanečníků je od 20 do 35.

Náš repertoár se skládá z tradičních finských tanců a písní. Naše tance jsou silnĕ zakotveny v tradičním finském folklóru, z důvodu uchování tradiční finské taneční kultury ve své nejoriginálnĕjši podobĕ. Garantujeme, že tento fakt neučiní naše tance nudnými, ale naopak, doopravdy.

Rutistus mĕl čest vystupovat v zahraničí na různých festivalech lidových tanců, v Dánsku, Norsku, Belgii a Itálii. Rádi vystupujeme, a naše tance se hodí k různým přiležitostem a potřebám. Jsme otevřeni novým festivalovým pozváním, tak neváhejte nás zkontaktovat (emailem info@rutistus.net). Z praktických důvodů oceníme, pokud se s námi spojíte zavčas. Tĕšíme se na slyšenou, či vidĕnou.

- Jana Arhio a Outi Leskelä

365918               2001-2006 © Rutistus


Sinä olet se
jota vielä kaipaamme

... nauttimaan tanssin pyörteistä ja mukaansatempaavasta musiikista. Varsinkin jos osaat jo kansantanssin alkeet eikä polkka saa päätäsi pyörälle. Myös pojat ovat tervetulleita.

Harjoitukset maanantaisin 18:30-20:30 Pitäjänmäen ala-asteella, Viinenkuja 6